Návrh Václava Klause ml. chránit svobodu slova na sociálních sítích zvláštním zákonem sebral podporu napříč sněmovnou. Chybí jen zástupci Pirátů a TOP 09… návrh jde totiž proti nové orwellovské aktivitě EU, která chce naopak politickou cenzuru organizovat a řídit.

Je zajímavé sledovat, jak se údajní obhájci svobody a demokracie najednou předhánějí v obhajobě organizované politické cenzury a tváří se, že naprosto nechápou, co se děje. Jsou ochotni popírat, že svoboda slova je ZÁKLADNÍ lidské právo a nadřazují mu právo nadnárodní korporace provozovat politickou cenzuru.

A co se děje? Zneužívání faktického monopolu nadnárodních korporací Facebooku, Twitteru, Googlu, Patreonu a YouTube, ovládaných levicovými progresivisty, k systematickému potlačování odlišných politických názorů. Známým pravicově konzervativním publicistům, jako třeba Robert Spencer, jsou najednou a koordinovaně odstaveny všechny tyto účty… to je faktická likvidace. Politická likvidace. Komu to nedochází a blekotá cosi o „svobodě podnikání“, je hlupák, který nechápe o co jde. Jako by tleskal tomu, že Hitler byl přece demokraticky zvolen… Příště bude řada na něm.

Když korporace podléhá politickým přáním státu a naopak, tak nejde o svobodu podnikání, ale o korporátní fašismus.

Netolerantní ideologie jsou totiž v jedné věci nesmírně efektivní: dokážou využít demokratickou pseudotoleranci k tomu, aby demokracii zničily. Demokracie je totiž vůči totalitě nesmírně bezbranná. Aspoň dokud si neuvědomí, že tolerance k netoleranci je jen zbabělost. A vede k totalitě.

Autor: Eva Svobodová